Dron Academy

DCIM100MEDIADJI_0024.JPG

Drony a obrót nieruchomości. Zakup czy wynajem?

Współczesny obrót nieruchomościami wymaga sięgania po nowoczesne technologie. Idealnym rozwiązaniem na sprostanie wymaganiom kupujących są drony. Tradycyjne zdjęcia pokazują obiekt z odniesieniem tylko do najbliższego otoczenia. Dzięki zdjęciom z lotu ptaka możemy wyeksponować najbliższą okolicę oraz wszelkie pobliskie obiekty wpływające na atrakcyjność lokalizacji nieruchomości. 

Zakup

Aby wzbogacić ofertę o zdjęcia oraz filmy z drona, można pokusić się o zakup odpowiedniego sprzętu.

Podczas wyboru należy zwrócić uwagę na jakość urządzeń optycznych zamontowanych w statku powietrznym. Bardzo ważną kwestią jest łatwość obsługi i zachowanie najwyższej stabilizacji obrazu. Aby spełnić te kryteria sprzęt musi być wyposażony w nadajnik GPS, żyroskop oraz gimbal (stabilizator obrazu). Aby zakupić sprzęt, który będzie wykonywał porządne zdjęcia musimy się liczyć z wydatkiem rzędu 5000zł w górę.

Oczywiście nie są to jedyne koszty ponieważ musimy uwzględnić koszty baterii oraz ewentualne naprawy serwisowe które są bardzo drogie w stosunku do ceny drona. Na koniec warto wykupić ubezpieczenie OC aby zabezpieczyć się od ewentualnych przykrych zdarzeń. Musimy pamiętać, że operowanie dronem jest obarczone pewnym ryzykiem z którym musimy się liczyć. 

Wykonując zdjęcia własnym dronem musimy pamiętać o spełnieniu wymogów formalnych. 

Przed każdym lotem należy sprawdzić czy w miejscu, w którym zamierzamy wykonać lot jest konieczne pozyskanie zgody od Państwowej Agencji Żeglugi Powietrznej. Bezwzględne jest przestrzeganie następujących zasad: nie latamy powyżej 150m od podłoża, nie latamy nad ludźmi oraz w pobliżu lotnisk i stadionów. Wszelkie aktualne informacje dostępne są na oficjalnej stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Współpraca z firmą 

W tym przypadku najważniejsze jest przekazanie wszelkich obowiązków prawnych na firmę z którą współpracujemy. Profesjonalne firmy dronowe na bierząco monitorują obecny stan przepisów przez co swobodnie dopilnują wszelkich formalności. Cała odpowiedzialność związana z wykonaniem lotu jest po stronie operatora drona. Kolejną zaletą jest fakt, że nie musimy martwić się o sprzęt oraz jego serwisowanie. Mamy pewność, że każde nowe zlecenie będzie wykonane najwyższej jakości dronem. 

Najważniejszą zaletą jest możliwość podjęcia dłuższej współpracy. Dzięki takiej opcji możemy znacząco zminimalizować koszty pojedyńczych zleceń. Bardzo dużo firm stara się dopasować do sytuacji klienta tak aby obie strony były zadowolone.

Inne Posty